bahco_905t_060_100
BAHCO 905T-060-100 screwdriver, 1/4", T-handle, 45 mm
Product description:
  • 1/4" socket driver
  • Blade: High quality steel. Chrome plated and entirely hardened
  • Branding: Part number laser branded on the blade for easier identification
Key features according to our expert
  • Length: 60 mm
  • Drive profile size: 1/4"
Specifications / All features
  • Brand: BAHCO
  • EAN: 7314153019844
  • Supplier number: BAHCO 905T-060-100
Length
60 mm
Drive profile size
1/4"
Size
1/4"
Length handle mm
105 mm
Blade length mm
45 mm
Handle width mm
60 mm
Total length mm
105 mm
Width handle mm
60 mm